Tai yra pranešimas žiniasklaidai, už kurio turinį BNS neatsako.
2024m. lapkričio 14 d. pranešimas žiniasklaidai ( Seimo naujienos ● Seimo nuotraukos ● Seimo transliacijos ir vaizdo įrašai )
Seimo Pirmininkas Saulius Skvernelis pristatė šešias Seimo Pirmininko pavaduotojų kandidatūras – jais pasiūlė tvirtinti Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos narius Rasą Budbergytę, Orintą Leiputę ir Juozą Oleką, „Nemuno aušros“ frakcijos narę Agnę Širinskienę, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narę Radvilę Morkūnaitę-Mikulėnienę, Liberalų sąjūdžio frakcijos narę Viktoriją Čmilytę-Nielsen.
Po įvykusio slapto balsavimo paskelbti balsavimo rezultatai dėl Seimo Pirmininko pavaduotojų išrinkimo.
Nutarta Seimo Pirmininko pavaduotojais patvirtinti: Rasą Budbergytę (balsavo: už – 106, prieš – 11, susilaikė 14), Orintą Leiputę (balsavo: už – 101, prieš – 9, susilaikė 20), Juozą Oleką (balsavo: už –114, prieš – 6, susilaikė 11), Agnę Širinskienę (balsavo: už – 80, prieš – 42, susilaikė 9), Radvilę Morkūnaitę-Mikulėnienę (balsavo: už – 96, prieš – 24, susilaikė 12), Viktoriją Čmilytę-Nielsen (balsavo: už – 91, prieš – 25, susilaikė 17).
J. Olekas savo prisistatymo kalboje žadėjo skirti visą patirtį ir jėgas, kad Seimo nario kiekvieno darbas galėtų labiau atspindėti Lietuvos žmonių lūkesčius ir mūsų bendras darbas būtų vaisingesnis.
„Turime padaryti viską, kad mūsų šalies įsipareigojimai stiprinti gynybą, glaudžiai bendradarbiauti su NATO ir Europos Sąjungos šalimis išliktų patys svarbiausi šiandienos geopolitinėje situacijoje. Privalome ir toliau tvirtai remti Ukrainos kovą už laisvę, nes ukrainiečiai kovoja ir už mūsų valstybės saugumą. Turime nepamiršti taip pat ir Baltarusijos žmonių, kurie kalinami, žudomi ir vejami iš namų už tai, kad nori gyventi demokratinėje valstybėje. Privalome atsigręžti ir į Lietuvos žmones. Per šiuos rinkimus jie labai aiškiai pasakė, kad nori Seimo, kuriam rūpėtų Lietuvos gyventojai. Kviečiu visus jus, dirbančius šios kadencijos Seime, turėti vieną aiškų tikslą – padaryti Lietuvos žmonių gyvenimą saugų ir orų“, – Seimo posėdyje sakė politikas.
Politikė R. Budbergytė pabrėžė: „Mes esame stiprūs ne tuomet, kai mes galvojame, kad esame geresni, bet tuomet, kai mes išmokstame išgirsti oponentą, kai išmokstame girdėti, štai tada ir yra gyva Seimo dvasia. Šiomis vertybėmis vadovausimės ir pirmininkaudami Europos Sąjungos Tarybai. Tai bus ypatingai svarbus laikotarpis tarptautinio bendradarbiavimo kontekste ir aš, kaip kandidatė į Seimo Pirmininko pavaduotojas, sakau jums, kad jeigu būsiu išrinkta į šias pareigas, darysiu viską, kad mes šį egzaminą išlaikytume puikiai. Turime parodyti, kad Lietuva yra pasiruošusi aktyviai ir kompetentingai ginti Europos Sąjungos vertybes.“
O. Leiputė savo kalboje pažymėjo, kad ekspertų pastabos rodo, kad mūsų teisėkūroje vis dar yra daug pilkų zonų. „Daugelis žmonėms aktualių, socialiai jautrių dalykų yra nepakankamai sureguliuoti. Stengsiuosi, kad parlamento darbotvarkė būtų socialiai jautri“, – sakė parlamentarė. Jos nuomone, labai svarbu laiku identifikuoti problemas dėl netinkamo įstatymo įgyvendinimo, bendradarbiaujant su teisinių institucijų dalyviais.
A. Širinskienė atkreipė dėmesį, kad laukia ne tik geopolitiniai iššūkiai, bet ir daug darbų viduje, nacionalinėje politikoje. „Turime tikrai sudėtingą situaciją sveikatos, švietimo sistemose, socialinėje politikoje yra likę dar papildomi iššūkiai, demografinė padėtis, deja, bet nėra džiuginanti. Nekalbu apie tai, kad tarp Lietuvos žmonių yra išlikęs tam tikras susiskaldymas ir, deja, bet jie kartais sako, kad bijo kalbėti. Visam tam, kad situacija keistųsi, aš net neabejoju, kad bus reikalingas darnus ir tikrai sutelktas darbas“, – kalbėjo parlamentarė.
R. Morkūnaitė-Mikulėnienė sakė besivilianti, kad bus galima sutarti dėl svarbiausių dalykų mūsų valstybei, dėl to, kad būtumėme laisva, nepriklausoma, demokratiška valstybė, kur galėtumėme išreikšti savo nuomonę, ką darome iki šiandien. „Turėdama patirtį ir praeitos kadencijos Seimo valdyboje, ir kaip buvusi daugiau nei trejus metus mūsų frakcijos seniūne, taip pat Europos reikalų komiteto vadove, viliuosi, kad mano patirtis galės būti naudinga valdybos darbe, jeigu jūs, Seimo nariai, pasitikėsite manimi ir išreikšite savo pasitikėjimą balsavimu. Bet, kaip ir sakau, man atrodo, grožis tame, kad turime skirtingas nuomones, bet kažkaip sugebame drauge dirbti po šiuo vienu stogu“, – Seimo posėdyje kalbėjo Seimo narė.
V. Čmilytė-Nielsen tvirtino, kad kaip ir kiekviename Seime, ateinančius ketverius metus opozicijos vaidmuo bus labai svarbus. „Gali skambėti paradoksaliai, bet tuo pat metu turėsime būti ir atsvara valdantiesiems, ir užtikrinti mūsų valstybės sėkmės istorijos tęstinumą, ieškodami susitarimo klausimais, kurie yra kertiniai mūsų valstybei ir jos žmonėms“, – pabrėžė politikė. Ji taip pat akcentavo parlamentinės diplomatijos stiprinimo svarbą.
Seimo Pirmininko pavaduotojai renkami slaptu balsavimu. Kandidatas laikomas išrinktu, jeigu už jį balsavo daugiau kaip pusė balsavusiųjų Seimo narių.
Kontaktinis asmuo
Rimas Rudaitis
Seimo kanceliarijos Informacijos ir komunikacijos departamento
Spaudos biuro patarėjas
(0 5) 209 6132
[email protected]
Tai yra pranešimas žiniasklaidai, už kurio turinį BNS neatsako.