2023.10.02 05:03 |Kategorija:  Cover news
Saulius Žiūra nuotr.

Prezidentas su ministrais ir policijos vadovu aptars, kaip užkardyti narkotikus mokyklose

Vilnius, spalio 2 d. (BNS). Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį rengia pasitarimą, kaip užkardyti kvaišalų platinimą ir vartojimą mokyklose.

Pasitarime Prezidentūroje dalyvaus vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas, generalinis policijos komisaras Renatas Požėla.

Pasak prezidento atstovo spaudai Rido Jasiulionio, bus kalbama apie prevencines priemones, skirtas užkardyti psichotropines ir kitas priklausomybes sukeliančias medžiagas švietimo įstaigose.

Diskusija dėl būtinybės imtis priemonių dėl kvaišalų plitimo ir vartojimo tarp nepilnamečių paaštrėjo, padaugėjus pranešimų apie narkotinėmis medžiagomis apsinuodijusius moksleivius. 

Praėjusią savaitę policija pranešė, kad apsinuodijęs psichotropinėmis medžiagomis Marijampolėje mirė 17-metis, dar keli apsinuodijo.

Seimas pradėjo svarstyti įstatymų pataisas leisti mokyklose patikrinti mokinių daiktus, ar tarp jų nėra draudžiamų – cigarečių, narkotinių medžiagų.

Vidaus reikalų ministerija žada spalį pradėti bandomąjį narkotikų vartojimo ir platinimo prevencijos mokyklose projektą.

Vidaus reikalų ministrės duomenimis, šiais metais  iki rugsėjo vidurio 75 nepilnamečiai yra įtariami padarę nusikalstamą veiką, susijusią su narkotikų turėjimu. Per visus praėjusius metus jų buvo 150.

Iš viso užregistruota 2730 nusikalstamų veikų, susijusių su narkotikais, jų kontrabanda.

[email protected], +370 5 239 64 16, Lietuvos naujienų skyrius

Rodyti: