2023.11.11 12:25 |Kategorija:  Cover news
Lukas Balandis / BNS nuotr.

S. Skvernelis atsisako varžytis dėl demokratų nominacijos dalyvauti prezidento rinkimuose (papildytas)

papildymai visame tekste

Vilnius, lapkričio 11 d. (BNS). Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ lyderis Saulius Skvernelis šeštadienį atsisakė varžytis dėl politinės jėgos nominacijos tapti kandidatu kitais metais vyksiančiuose prezidento rinkimuose, tad partija rinksis iš keturių likusių pretendentų.

„Tikrai esu geroje formoje, puikiai pasiruošęs, bet kartais treneris nusprendžia, kad tose rungtynėse dėl taktinių sumetimų žaidėjas neturi išeiti į aikštelę, nes galbūt jis bus panaudotas kitoms ne mažiau svarbioms rungtynėms“, – kreipdamasis į partiečius per politinės tarybos posėdį sakė S. Skvernelis.

„Prašau supratimo ir suvokimo“, – pridūrė jis.

S. Skvernelis buvo vienas iš penkių partijos skyrių iškeltų pretendentų varžytis dėl šios politinės jėgos nominacijos.

Akcentavo Seimo rinkimus

Demokratų skyriai varžytis dėl nominacijos taip pat kėlė partiečių parlamentarų Lino Kukuraičio, Vytauto Bako ir Algirdo Butkevičiaus bei buvusio krašto apsaugos viceministro ir NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojo Giedrimo Jeglinsko kandidatūras.

Partijos valdyba dėl kandidato apsispręs vėliau šeštadienį.

„Šalies vadovas turi puikiai suprasti, kas yra saugumas, kad jam nekabintų makaronų, (...) kuris turėtų supratimą ir suvokimą, kaip priimami sprendimai, būtų lyderis, nebijotų, turėtų karininko garbę, supratimą ir orumą, kad galima būtų galiausiai ir sprendimus priimti“, – sakė S. Skvernelis.

G. Jeglinskas yra tarnavęs Lietuvos kariuomenėje.

S. Skvernelis dėkojo partijos skyriams dėl to, kad jį kėlė kandidatu, bet ragino suprasti, jog kitais metais vyks ir Seimo rinkimai, kuriuose irgi svarbu pasirodyti gerai.

„Žiūrėkime šiek tiek toliau už to horizonto, kuris nesibaigia prezidento rinkimais. Tam pačiam prezidentui, norint įgyvendinti pačias geriausias idėjas, reikės Vyriausybės atramos ir paramos“, – teigė politikas.

„Prezidentas be Vyriausybės ir Seimo valios negali nė euro žmonėms (...) duoti“, – kalbėjo jis.

Nuo nacionalinio saugumo iki moralinio autoriteto

Prisistatydamas partiečiams G. Jeglinskas akcentavo poreikį stiprinti Lietuvos saugumą.

„Tik saugioje ir vieningoje Lietuvoje mūsų visų vaikai ir anūkai (...) galės įgyvendinti savo siekius ir man tai nuoširdžiai rūpi“, – sakė G. Jeglinskas.

Pasak jo, nacionalinio saugumo užtikrinimas leis kurti turtingą, socialiai teisingą ir politiškai stabilią Lietuvą.

„Kai išorinės grėsmės yra visai šalia, gyvename tokioje geografinėje platumoje, kur nesirūpinti savo saugumu yra pragaištinga“, – kalbėjo pretendentas.

V. Bakas tvirtino, kad prezidentas turi būti lyderystės pavyzdys, tačiau Gitano Nausėdos vadovaujama Prezidentūra per pastaruosius metus prarado autoriteto poziciją, o į šį galios vakuumą niekas nepretenduoja.

„Moralinės lyderystės likučiai yra kažkur tarp čekučių atliekų dėžėse“, – sakė politikas ir žadėjo, kad išrinktas įgyvendintų teismų reformą ir imtųsi lyderystės sutarti dėl naujo nacionalinio saugumo susitarimo, kuriame dalyvautų visos politinės partijos.

A. Butkevičius savo kalboje kritikavo valdančiuosius dėl arogancijos ir žadėjo padėti Vyriausybei tvarkytis su viešųjų finansų valdymu, o L. Kukuraitis teigė, kad rūpintusi kiekvieno civiliniu saugumu, saugia ir stipria šeima, kokybiška mokykla visiems bei šalies pasirengimu darbo rinkos transformacijai.

Rinkimų dėlionė

2019 metais eidamas premjero pareigas S. Skvernelis, kaip Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas, dėl prezidento posto varžėsi su Gitanu Nausėda ir Ingrida Šimonyte. Tuomet S. Skvernelis liko trečias surinkęs, 19,58 proc. rinkėjų balsų.

A. Butkevičius 2009 metų prezidento rinkimuose varžėsi kaip socialdemokratų kandidatas, tąkart jis surinko 11,82 proc. balsų ir pralaimėjo pirmame ture išrinktai Daliai Grybauskaitei.

Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ įkurta pernai sausį, daliai politikų atskilus nuo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos.

Prezidento rinkimai Lietuvoje vyks kitų metų gegužę.

Apie kandidatavimą į prezidentus 2024 metais jau paskelbė premjerė Ingrida Šimonytė, ją kelia valdančioji Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga kelia buvusį sveikatos apsaugos ministrą, Seimo narį Aurelijų Verygą.

Kelsiantys savo kandidatūras rinkimuose taip pat pranešė buvęs kariuomenės vadas Valdas Tutkus, Kazlų Rūdos meras Mantas Varaška, riaušių byloje teisiamas Antanas Kandrotas, pravarde Celofanas.

Visuomenės apklausų duomenimis, dabartinis šalies vadovas Gitanas Nausėda juose yra ryškiausias favoritas, į populiariausiųjų trejetą taip pat patenka advokatas Ignas Vėgėlė ir I. Šimonytė.

I. Vėgėlė bei G. Nausėda kol kas nėra paskelbę, ar juose dalyvaus.

Autorius Saulius Jakučionis

[email protected], +370 5 205 85 10, Lietuvos naujienų skyrius

Rodyti: