2024.05.30 05:10 |Kategorija:  Cover news
BNS nuotr.

Seimui pristatomas siūlymas pratęsti bankų solidarumo įnašą

Vilnius, gegužės 30 d. (BNS). Seimui ketvirtadienį pristatoma Vyriausybės iniciatyva dar vieneriems metams pratęsti pernai įvestą laikiną bankų solidarumo įnašą taip siekiant gauti papildomų lėšų gynybai. Iš jo 2025-aisiais tikimasi surinkti apie 60 mln. eurų. 

Tai numatančias Laikinojo solidarumo įnašo įstatymo pataisas Seimo bus prašoma svarstyti skubos tvarka.  

Krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas trečiadienį teigė, kad 60 mln. eurų suma leistų sumokėti avansinį mokėjimą už dar vieną vidutinio nuotolio oro gynybos sistemą. 

Mokesčio pratęsimui prieštaraujančios Lietuvos bankų asociacijos (LBA) prezidentės Eivilės Čipkutės teigimu, bankai Lietuvoje jau dabar yra papildomai apmokestinti du kartus labiau, palyginti su kitomis įmonėmis. 

Pataisomis siūloma, kad įnašas už 2025 metus, kaip ir už 2024-uosius, būtų skaičiuojamas pagal 2019–2022 metų grynąsias palūkanų pajamas.  

Pernai įvestas mokestis ir toliau būtų skaičiuojamas nuo grynųjų palūkanų pajamų, daugiau kaip 50 proc. viršijančių vidutines ketverių metų pajamas. 

Bankai, uždirbantys daugiau nei 2 mln. eurų metinio pelno, šiuo metu moka 20 proc. pelno mokestį – 5 procentiniais punktais daugiau nei kitos įmonės. Jei Vyriausybė ir Seimas pritars, abu tarifai kitąmet didės 1 punktu, tačiau jo įplaukos biudžetą pasieks tik 2026-aisiais.  

Lietuvos banko duomenimis, šalies bankai už praėjusius metus sumokėjo daugiau nei 250 mln. eurų solidarumo įnašo, o šiemet, prognozuojama, jo gali būti sumokėta dar apie 220 mln. eurų.  

Pernai Lietuvoje veikiantys bankai, atskaičius solidarumo įnašą, uždirbo 986 mln. eurų grynojo pelno – du kartus daugiau nei 2022 metais.

Autorė Sniegė Balčiūnaitė

Redaktorė Roma Pakėnienė

[email protected], +370 5 239 64 14, Verslo naujienų skyrius

Rodyti: