Vilnius, spalio 14 d. (BNS). Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąraše paskutiniu buvęs, tačiau į Seimą patekęs Ignas Vėgėlė sako, kad be jo komandos palaikymo „valstiečiai“ parlamento rinkimuose nebūtų surinkę 5 proc. balsų.
Tuo metu LVŽS lyderis Ramūnas Karbauskis teigia, kad jo partija tokią kartelę būtų įveikusi ir be I. Vėgėlės komandos.
„Akivaizdu, kad prie LVŽS sąrašo prisijungusi komanda patempė LVŽS sąrašą ir gana stipriai. Tai rodo mano reitingavimo balai, surinkau virš 30 tūkst. balsų. Jei juos atimtumėt iš bendro „valstiečių“ gauto sąrašo skaičiaus, tai turėtume mažiau nei 5 proc. Akivaizdu, kad padėjome ir tai yra gerai“, – pirmadienį BNS ir LRT surengtoje porinkiminėje spaudos konferencijoje Valdovų rūmuose Vilniuje sakė I. Vėgėlė.
Jis LVŽS sąraše buvo įrašytas 141-uoju numeriu. Pirminiais Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, daugiau kaip 31 tūkst. rinkėjų jam atidavus pirmumo balsą I. Vėgėlė pakilo į antrą vietą ir užsitikrino vietą parlamente.
„Nesutikčiau su tuo, kad nebūtume perėję 5 proc. barjero. Yra kaip yra, turėjome jungtinį sąrašą, tas jungtinis sąrašas turėjo tokią sudėtį, kokią turėjo ir siekiamybė buvo pasiekti 7 proc. Į tai ėjome sąmoningai. Jei būtume ėję į 5 proc., būtų kiek kita sąrašo sudėtis, bet nebūtų jame buvę kitos partijos žmonių“, – žurnalistams kalbėjo R. Karbauskis.
Jis aiškino, kad 7 proc. barjerą LVŽS sąrašas turėjo peržengti ne dėl I. Vėgėlės komandos, o dėl kitų dviejų, ne „valstiečių“ partijai priklausiančių asmenų.
„Darėme sąmoningai, kartu nusprendėme, darome jungtinį sąrašą, bandome sujungti daugiau partijų“, – tikino R. Karbauskis.
LVŽS pirmajame rinkimų ture gavo 7,02 proc. rinkėjų balsų ir laimėjo šešis mandatus – su jungtiniu sąrašu rinkimuose dalyvavusi partijai reikėjo surinkti bent 7 proc. rinkėjų balsų.
Paklaustas apie galimą bendradarbiavimą su Remigijaus Žemaitaičio vadovaujama „Nemuno aušra“, kuri pirmajame ture liko trečia, R. Karbauskis, tikino, jog ši partija rinkimų kampanijos metu „sunaikino visus politinius tiltus“ su kitomis politinėmis jėgomis.
Be to, jis neatmetė, jog partijos lyderiui naujos kadencijos Seime bus iškelta apkalta.
„Man dar kol kas niekas nepasako, kad taip negali būti, manau, kad partijos pirmininkui Žemaitaičiui gresia apkalta iškart po Seimo rinkimų. Ją tikriausiai inicijuos tie patys konservatoriai. Priežastis tai apkaltai, kuri buvo buvusiame Seime, neišnyko. Priežastis tebėra. Tokiu atveju tai bus labai nestabili frakcija, jei joje nebus partijos pirmininko. Įsivaizduočiau, kad tai ir tam tikras konservatorių scenarijus“, – kalbėjo R. Karbauskis.
Apkaltos parlamentarui dabartinis Seimas nusprendė imtis pernai lapkritį, kai dalies visuomenės ir politikų kritikos sulaukė jo antisemitiniai, tautinę nesantaiką kurstantys įrašai socialiniame tinkle „Facebook“.
Sekmadienio naktį LVŽS buvo įvardinta kaip viena iš galimų koalicijos partnerių pirmąjį turą laimėjusiai Lietuvos socialdemokratų partijai. Pastarosios lyderė Vilija Blinkevičiūtė dar rinkimų naktį dėl bendros koalicijos formavimo susitarė su Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ lyderiu Sauliumi Skverneliu.
Savo ruožtu R. Karbauskis pakartojo, kad sunkiai įsivaizduotų darbą su S. Skverneliu, jei šis dirbtų Vyriausybėje.
„Tam priežastys yra ir 2016-2020 metų kadencija, jo veikla ir dabar dirbant opozicijoje Vytauto Landsbergio pripažinimas valstybės vadovu ir t.t. Daug tokių dalykų, kurie mums kelia labai daug abejonių“, – teigė LVŽS lyderis.
S. Skvernelis yra sakęs, kad po Seimo rinkimų jo vedama politinė jėga norėtų išvengti darbo su „valstiečiais“, nes šiai partijai vadovauja rinkimuose nedalyvaujantis R. Karbauskis.
Autorius Lukas Juozapaitis
[email protected], Verslo naujienų skyrius
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
© Baltic News Service.
Visos teisės saugomos.