2023.09.19 16:50 |Kategorija:  Cover news with delay
ARTSAKH PUBLIC TV via REUTERS-Scanpix nuotr.

Prancūzija šaukia skubų JT Saugumo Tarybos posėdį dėl kovų Kalnų Karabache (papildytas)

papildymai visame tekste

Jungtinės Tautos, rugsėjo 19 d. (AFP-BNS). Prancūzija antradienį paragino surengti skubų Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos posėdį, Azerbaidžanui pradėjus karines operacijas etninių armėnų apgyvendintame separatistiniame Kalnų Karabache.

Šis raginimas paskelbtas pasaulio lyderiams susirinkus į kasmetinę JT Generalinę Asamblėją.

„Nėra preteksto, kuris pateisintų tokius vienašališkus veiksmus“, – sakoma Prancūzijos užsienio reikalų ministerijos pareiškime.

Jame priduriama, kad jie „kelia grėsmę tūkstančiams civilių gyventojų, jau nukentėjusių nuo mėnesį trunkančios neteisėtos blokados, ir prieštarauja tarptautinės bendruomenės pastangoms derybomis pasiekti susitarimą“.

Tuo metu JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas (Entonis Blinkenas) antradienį surengs skubias derybas su visomis pusėmis, kad būtų nutraukta Azerbaidžano operacija, pranešė vienas pareigūnas.

Pirmadienį atidarius kelius pagalbai tiekti, „mes tikėjomės, kad pavyks prisitaikyti prie ilgalaikių problemų“, sakė JAV pareigūnas, kalbėdamas su anonimiškumo sąlyga.

„Todėl šis incidentas (...) yra ypač piktinantis ir ypač pavojingas“, – pridūrė jis.

Azerbaidžanas anksčiau antradienį pareiškė pradėjęs antiteroristines operacijas Kalnų Karabache. Baku kaip taikos sąlygos reikalauja Armėnijos iš ginčijamos teritorijos visiškai išvesti savo karius.

Kalnuotoje teritorijoje girdimi sprogimai.

Jerevanas neigia, kad armėnų kariai yra armėnų apgyvendintame Kalnų Karabacho regione. Be to, Armėnija apkaltino Azerbaidžaną pradėjus plataus masto agresiją prieš separatistinį regioną ir pareiškė, kad Baku bando jame vykdyti etninį valymą.

Prancūzija ir Jungtinės Valstijos, kuriose gyvena didelės armėnų diasporos, aktyviai veikia Kalnų Karabacho klausimu. A. Blinkenas vadovavo trims taikos derybų raundams su Armėnijos ir Azerbaidžano užsienio reikalų ministrais.

[email protected], Užsienio naujienų skyrius

Rodyti: