2023.09.22 17:49 |Kategorija:  Cover news with delay
AFP-Scanpix nuotr.

Kyjivas sako atakavęs Rusijos Juodosios jūros laivyno štabą okupuotame Kryme (papildytas)

naujos trys paskutinės pastraipos

Kyjivas, rugsėjo 22 d. (AFP-BNS). Ukraina penktadienį prisiėmė atsakomybę už smūgį Maskvos Juodosios jūros laivyno būstinei Rusijos aneksuotame Krymo pusiasalyje.

„Rugsėjo 22 dieną apie 12 val. Ukrainos gynybos pajėgos surengė sėkmingą ataką prieš Rusijos Juodosios jūros laivyno vadovybės būstinę laikinai okupuotame Sevastopolyje“, – pranešė Ukrainos kariuomenės komunikacijos departamentas socialiniame tinkle „Telegram“.

Ukrainos karinių oro pajėgų vadas Mykola Oleščukas savo ruožtu „Telegram“ parašė: „Pažadėjome, kad bus tęsinys. Taigi, kol (...) Sevastopolyje vis dar skamba perspėjimai apie oro pavojų, norėčiau dar kartą padėkoti Karinių oro pajėgų pilotams!“

„Tikiuosi, kad kitą kartą Rusijos oro gynyba mūsų vėl nenuvils. Sevastopolis yra Ukrainos karinio jūrų laivyno miestas! 
Kartu į pergalę!“ – pridūrė jis.

Rusijos okupuoto Krymo pareigūnas anksčiau penktadienį pranešė, kad Ukrainos raketa smogė Juodosios jūros laivyno būstinei Sevastopolyje.

„Priešai sudavė raketinį smūgį laivyno štabui“, – sakoma Rusijos primesto Sevastopolio gubernatoriaus Michailo Razvožajevo žinutėje socialiniame tinkle „Telegram“.

Jis sakė, kad štabe kilo gaisras.

Tuo tarpu aneksuoto pusiasalio gubernatorius Sergejus Aksionovas paskelbė, kad Rusijos oro gynybos sistemos numušė sparnuotųjų raketų virš pusiasalio.

Rusijos gynybos ministerija buvo paskelbusi, kad per raketų ataką prieš laivyno štabą žuvo vienas kariškis, bet vėliau nurodė, kad jis ne žuvo, o dingo be žinios.

Gynybos ministerijos duomenimis, buvo apgadintas štabo pastatas, o per ataką oro gynybos pajėgos iš viso numušė penkias raketas.

Krymas buvo Ukrainos taikinys per visą Rusijos plataus masto karo laikotarpį, tačiau pastaruoju metu atakos prieš ten esančius karinius objektus suintensyvėjo. Kyjivas nekart žadėjo susigrąžinti Juodosios jūros pusiasalį, kurį Maskva aneksavo 2014 metais.

Tuo metu Ukrainos prezidento patarėjas Mychaila Podoliakas penktadienio popietę „Telegram“ parašė: „Visas raketas numušė Rusijos oro gynybos sistema. Tačiau Juodosios jūros laivyno štabas Kryme sugriautas. Ataka aukų nepareikalavo. Tačiau kai kurie kariškiai yra dingę“. Rusijos gynybos ministerijos pareiškimai įrodo gilų Rusijos sistemos ydingumą: žmonės, kurie kitomis aplinkybėmis kitoje visuomenėje galėtų rengti komedijos pasirodymus, eina agresijos ir karo nusikaltimų keliu.“

„Nors nenuostabu, kad net Gynybos ministerija šioje fantasmagoriškoje šalyje iš tikrųjų yra Išpuolių ministerija“, – rašė jis.

„Krymas neabejotinai bus demilitarizuotas ir išvaduotas. Į Juodąją jūrą sugrįš prekybiniai laivai. O Rusijos karo laivai galiausiai užims deramą vietą ir taps kultiniu povandeniniu muziejumi narams, kuris pritrauks turistus iš viso pasaulio. Už laisvą Ukrainos Krymą“, – pridūrė pareigūnas.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė

[email protected], Užsienio naujienų skyrius

Rodyti: