2023.11.21 10:08 |Kategorija:  Cover news with delay
Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Seimo narė S. Lengvinienė palieka Laisvės frakciją, pereina pas demokratus (papildytas)

papildymai visame tekste

Vilnius, lapkričio 21 d. (BNS). Seimo narė Silva Lengvinienė palieka valdančiajai koalicijai priklausančią Laisvės frakciją ir pereina dirbti į opozicinę Demokratų frakciją „Vardan Lietuvos“.

Antradienį demokratai nusprendė ją priimti į savo gretas.

„Atstovauju regionams ir tai buvo didžiausia paskata pasirinkti frakciją, kuri atitiktų mano lūkesčius ir dėmesys didesnis būtų skirtas regionams“, – antradienį BNS teigė parlamentarė. 

Anot jos, apsispręsti palikti Laisvės frakciją nebuvo lengva. 

„Gerbiu Laisvės partiją, tai – jauni, ambicingi, išsilavinę, veiklūs žmonės, bet to bendro matymo trūko“, – teigė S. Lengvinienė.

„Laisvės partija yra daugiau miesto partija. Skiriasi mūsų matymas, kai kalbama apie regionus, švietimą, socialines garantijas, vyresnio amžiaus žmones“, – pridūrė ji.

Pasak Seimo narės, dėl pokyčių ji apsisprendė po savivaldos rinkimų. 

Demokratų frakcijos seniūnas Saulius Skvernelis BNS sakė, kad S. Lengvinienė frakcijai suteiks pridėtinės vertės, be to, sutampa vertybės ir veiklos prioritetai.

„Kalbant apie ponią Silvą, nesinori etikečių klijuoti, bet kalbant su humoru, Seime yra agroliberalai (parlamentarai, kartais nepalaikantys liberalesnių projektų – BNS), matyt, ponia Silva Lengvinienė buvo agrolaisvietė. Vis dėlto ji yra regionų politikos atstovė, labai konkreti, dirbanti regione, daug savivaldos taryboje prabuvusi, žemiškas žmogus, puikiai išmanantis švietimo sistemą, mokslų daktarė švietimo srityje“, – teigė S. Skvernelis.

Seimo narė kol kas nestos į Demokratų sąjungą „Vardan Lietuvos“.

S. Lengvinienei išėjus, Laisvės frakcijoje liks dešimt narių, valdančiojoje daugumoje – 73 nariai iš 141.

Demokratų frakcija padidės iki 17 narių.

Autorė Jūratė Skėrytė

[email protected], +370 5 239 64 16, Lietuvos naujienų skyrius

Rodyti: