2023.11.21 10:23 |Kategorija:  Cover news with delay
via REUTERS-Scanpix nuotr.

Pietų Korėjos prezidentas Yoon Suk-yeolas pradeda trijų dienų valstybinį vizitą JK

Londonas, lapkričio 21 d. (AFP-BNS). Pietų Korėjos prezidentas Yoon Suk-yeolas (Jun Sukjolas) ir pirmoji ponia Kim Keon Hee (Kim Keonhi) antradienį pradeda trijų dienų kelionę į Jungtinę Karalystę, kur karalius Charlesas III (Karolis III) priims pirmuosius valstybinius svečius po karūnavimo.

Yoon Suk-yeolo laukia išskirtinis priėmimas su raudonuoju kilimu, valstybiniu pokyliu Bakingamo rūmuose ir pietumis su karaliumi bei jo žmona karaliene Camilla (Kamila).

Tačiau susitikime taip pat bus kalbama apie verslą: Yoon Suk-yeolas ir ministras pirmininkas Rishi Sunakas (Rišis Sunakas) ketina susitarti dėl glaudesnio bendradarbiavimo ir pradėti derybas dėl atnaujinto laisvosios prekybos susitarimo.

„Tikimasi, kad vizito metu daugiausia dėmesio bus skiriama prekybai ir investicijoms, o (...) abiejų šalių prekybos sekretoriai ruošiasi trečiadienį pasirašyti susitarimą, kuriuo bus pradėtos derybos dėl atnaujinto modernaus, pasaulyje pirmaujančio laisvosios prekybos susitarimo (FTA)", – teigė Dauningo gatvė.

JK vyriausybė po išstojimo iš Europos Sąjungos nori sudaryti naujus susitarimus su viso pasaulio šalimis, ypač su sparčiai augančiomis ekonomikomis Indijos ir Ramiojo vandenynų regione.

Prezidentas Yoon Suk-yeolas kreipsis į parlamentą per vizitą, kuris, anot jo biuro, yra „ženklas, kad Londonas laiko Seulą svarbiu partneriu pasauliniam bendradarbiavimui ir Indijos ir Ramiojo vandenynų regione“.

Kaip praneša Pietų Korėjos žiniasklaida, Yoon Suk-yeolas sakys kalbą angliškai apie dvišalius abiejų šalių ryšius ir jų stiprinimą ateityje.

Gynybos ryšiai

Charleso III vyriausias sūnus ir įpėdinis princas Williamas (Viljamas) su žmona Catherine (Ketrin) svečius pasitiks antradienio rytą ir kartu su jais dalyvaus oficialioje pasveikinimo ceremonijoje Žirgų gvardijos parade Londono centre.

Po to svečiai dalyvaus iškilmingame valstybiniame pokylyje netoliese esančiuose rūmuose.

Tai pirmas kartas, kai karalius rengia valstybinį vizitą po to, kai gegužę buvo oficialiai karūnuotas.

Anot vietos žiniasklaidos, praėjusią savaitę Yoon Suk-yeolas sakė savo ministrų kabinetui, kad „būsimasis vizitas taps atspirties tašku tolesniam abiejų šalių ekonominiam bendradarbiavimui gilinti“.

Jis pridūrė, kad bendradarbiaujant daugiausia dėmesio bus skiriama mokslui ir technologijoms, o Pietų Korėja sieks plėsti verslo galimybes ir aukštųjų technologijų pramonės tiekimo grandines.

Kartu su Yoon Suk-yeolu JK lankysis svarbūs verslo atstovai, įskaitant technologijų milžinės „Samsung Electronics“ pirmininką Lee Jae-yongą (Li Džejongą) ir automobilių gamintojos „Hyundai Motor“ vadovą Chung Eui-suną (Čung Eusuną).

„Kaip dvi tautos, kurios daug dėmesio skiria inovacijoms, naujoms technologijoms ir tarptautinei taisyklėmis grindžiamai tvarkai ginti, JK ir Korėjos Respublika yra partnerės savaime“, – prieš vizitą teigė R. Sunakas.

Praėjusiais metais JK pradėjo konsultacijas dėl patobulinto laisvosios prekybos susitarimo, kad patobulintų esamą, kuris iš esmės atkartoja ES susitarimą su Pietų Korėja.

Britų ministrai siekia plėsti skaitmeninių, verslo ir finansinių paslaugų eksportą.

Per metus iki šių metų antrojo ketvirčio pabaigos bendra JK ir Pietų Korėjos prekyba sudarė 16,1 mlrd. svarų sterlingų (18,41 mlrd. eurų).

Susitikimų metu taip pat bus aptariamas bendradarbiavimas gynybos srityje – abi šalys įsipareigojo intensyvinti bendrus mokymus ir operacijas, kad „būtų sukurtas išsamiausias JK ir bet kurio kito partnerio, be JAV, pratybų režimas“, sakė Dauningo gatvė.

Taip pat tikimasi, kad abiejų šalių mokslo ministrai pasirašys susitarimo memorandumą dėl bendradarbiavimo kosmoso srityje.

[email protected], Užsienio naujienų skyrius

Rodyti: