Londonas, vasario 28 d. (AFP-BNS). Jungtinė Karalystė trečiadienį pareiškė, jog tai, kaip Kyjivas naudoja dovanotas sparnuotąsias raketas, yra „Ukrainos ginkluotųjų pajėgų reikalas“.
JK buvo pirmoji šalis, suteikusi Ukrainos kariuomenei ilgesnio nuotolio ginklų po to, kai 2022 metais Rusija pradėjo plataus masto invaziją, ir praėjusių metų gegužę paskelbė, kad atsiųs šaliai iš oro paleidžiamų sparnuotųjų raketų „Storm Shadow“.
Prancūzija ir kitos sąjungininkės pasekė šiuo pavyzdžiu ir dabar taip pat siunčia Kyjivui sparnuotųjų raketų.
Tačiau Londonas nepatvirtino, kokį vaidmenį galėtų atlikti JK kariškiai – jei apskritai atliktų – padėdami Ukrainai jas naudoti ir parinkti taikinius.
„Ukrainos raketų „Storm Shadow“ naudojimas ir jų nukreipimo procesai yra Ukrainos ginkluotųjų pajėgų reikalas“, – teigiama britų Gynybos ministerijos atstovo pareiškime naujienų agentūrai AFP.
„Jungtinė Karalystė kartu su kitais sąjungininkais teikia Ukrainai įvairią įrangą, kad padėtų jai atremti neteisėtą ir neišprovokuotą Rusijos agresiją“, – priduriama jame.
Pareiškimas paskelbtas po to, kai Vokietijos kancleris Olafas Scholzas (Olafas Šolcas) pirmadienį pareiškė, kad Vokietija negali kopijuoti Jungtinės Karalystės bei Prancūzijos ir siųsti ilgojo nuotolio ginklus į Ukrainą bei remti šių ginklų sistemų dislokavimą.
Jis ne kartą atsisakė nusiųsti Ukrainai vokiškų raketų „Taurus“, baimindamasis, kad jos gali būti panaudotos prieš taikinius toli Rusijos teritorijoje.
„Tai yra labai tolimo nuotolio ginklas, ir tai, ką daro britai ir prancūzai, kalbant apie taikinių nustatymą [...], negali būti daroma Vokietijoje“, – sakė O. Scholzas.
„Mano nuomone, būtų nepateisinama, jei mes tokiu pačiu būdu dalyvautume taikinių atrankoje“, – pridūrė jis, nepatikslindamas, ką turi omenyje.
Savo pareiškime JK gynybos ministerija teigė, kad tolimojo nuotolio ginklai yra labai svarbūs Ukrainos teritorijos gynybai.
Tai „pakeitė strateginį vaizdą, sėkmingai darydama spaudimą Rusijos pajėgoms ir jų logistikos bei tiekimo maršrutams“, nurodė ministerija.
Britų ministro pirmininko Rishi Sunako (Rišio Sunako) atstovas spaudai antradienį žurnalistams sakė, kad Ukrainoje „jau yra nedaug JK žmonių, teikiančių paramą Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms, įskaitant medicininius mokymus“.
Gynybos ministerija atsisakė pateikti daugiau informacijos, tačiau pažymėjo, kad Britanija toliau apmoko Ukrainos karius pagal schemą. Pagal ją nuo 2022 metų birželio Jungtinėje Karalystėje jau apmokyta daugiau kaip 35 tūkst. tokių darbuotojų.
„Jungtinės Karalystės kariai neplanuoja kariauti kartu su Ukrainos ginkluotosiomis pajėgomis, tačiau mes ir toliau aktyviai bendradarbiaujame su sąjungininkais ir partneriais dėl to, kaip geriausiai paremti Ukrainą“, – pridūrė ministerija.
[email protected], Užsienio naujienų skyrius
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
© Baltic News Service.
Visos teisės saugomos.