2024.05.26 09:03 |Kategorija:  Cover news with delay
Svet Jacqueline / ZUMAPRESS.com

Žuvusių per Rusijos smūgį statybinių medžiagų parduotuvei Charkive skaičius pakilo iki 11 (papildytas)

naujas skyrelis

Charkivas, Ukraina, gegužės 26 d. (AFP-BNS). Žuvusiųjų per Rusijos šeštadienį įvykdytą smūgį statybinių medžiagų parduotuvei Ukrainos rytiniame Charkivo mieste skaičius pakilo iki 11 žmonių, pranešė regiono gubernatorius.

„Deja, „Epitsentr“ aukų skaičius pakilo iki 11 žmonių“, – pranešė Charkivo srities gubernatorius Olegas Synjehubovas „Telegram“, turėdamas omenyje šeštadienį nukentėjusią parduotuvę.

Anksčiau jis sakė, kad po to, kai į pastatą pataikė dvi rusų valdomos bombos, šeši žmonės žuvo vietoje, 40 buvo sužeista, o 16 paskelbti dingusiais.

Du iš nužudytųjų buvo vyrai, dirbę prekybos centre, „Telegram“ paskelbtame vaizdo įraše teigė O. Synjehubovas.

Socialiniuose tinkluose paskelbtuose vaizdo įrašuose matyti, kaip iš parduotuvės „Epitsentr“ į dangų kyla didžiulis juodų dūmų stulpas. 

„Epitsentr“ prekybos centrų tinklas prekiauja namų apyvokos ir statybinių medžiagų prekėmis. 

Vis dar uniformuota parduotuvės valytoja prisiminė, kaip jai pavyko pabėgti iš pastato.

„Tai įvyko staiga. Iš pradžių nesupratome, viskas aptemo ir viskas ėmė kristi mums ant galvų, – sakė ji. – Gerai, kad mano telefonas užsidegė, žibintuvėlio dėka suradau, kur eiti, bet priešais mus jau viskas degė.“

Visą dieną intensyviai apšaudomas

Charkivas, antras pagal dydį Ukrainos miestas, yra vos už kelių dešimčių kilometrų nuo sienos su Rusija ir nuolat atakuojamas rusų raketomis.

O. Synjehubovas sakė, kad šeštadienį miestas visą dieną buvo intensyviai apšaudomas raketomis.

Vėliau šeštadienį buvo suduotas dar vienas smūgis Charkivo centrui, sužeista 14 žmonių, sakė miesto meras Ihoris Terechovas.

Penktadienį Charkive lankėsi Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ir susitiko su pareigūnais aptarti regiono gynybos klausimų.

Šeštadienį jis paragino pasaulio lyderius suteikti Ukrainai pakankamą oro gynybos apsaugą, kad „būtų užkirstas kelias tokiems teroristiniams išpuoliams“.

„Šeštadienį, vidury dienos, Rusija sudavė dar vieną žiaurų smūgį mūsų Charkive – statybų prekybos centre“, – pareiškė prezidentas. 

„Tik tokie bepročiai kaip [Rusijos prezidentas Vladimiras] Putinas gali taip bjauriai žudyti ir terorizuoti žmones“, – pridūrė jis.

Vėliau V. Zelenskis teigė, kad prekybos centras sudegė iki pamatų ir kad per dieną Charkive buvo sužeista beveik 60 žmonių.

Naujausi išpuoliai įvykdyti po to, kai Rusija gegužės 10 dieną pradėjo antžeminį puolimą Charkivo regione. Penktadienį Ukraina pareiškė, kad jos kariams pavyko sustabdyti Maskvos pažangą ir jie rengia kontratakas.

[email protected], Užsienio naujienų skyrius

Rodyti: