2024.05.26 09:55 |Kategorija:  Cover news with delay
Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Uždraudus rusams ir baltarusiams Lietuvoje turėti ginklus, panaikinti visi jų leidimai

Vilnius, gegužės 26 d. (BNS). Seimui prieš pusantrų metų uždraudus Lietuvoje gyvenantiems Rusijos ir Baltarusijos piliečiams turėti ginklus, panaikinti visi jiems išduoti leidimai, ginklai dar nepaimti iš dviejų asmenų.

Kaip BNS pateiktame komentare nurodė Policijos departamentas, priimant įstatymo pataisą 2022-ųjų pabaigoje leidimus laikyti ar nešiotis ginklus turėjo 294 Rusijos ir 46 Baltarusijos piliečiai. Šiuo metu visi leidimai minėtiems asmenimis panaikinti.

„Yra likę du asmenys, iš kurių ginklai dar nepaimti. Su asmenimis yra susisiekta, tačiau šiuo metu jų nėra Lietuvoje. Jiems grįžus į Lietuvą ginklai bus paimti“, – informavo Policijos departamentas.

Anot jo, metų pradžioje visi asmenys raštu buvo informuoti apie galimybę savanoriškai iki balandžio 1 dienos parduoti ginklus arba perduoti juos policijai.

Didžioji dalis asmenų šia galimybe pasinaudojo, o likusius ginklus policija paėmė po balandžio 1-osios.

„Ginklai nebuvo konfiskuoti. Dauguma ginklų jau yra parduoti. Kai kurie yra atiduoti ginklų parduotuvėms realizuoti komiso pagrindais. Nedidelė dalis ginklų laikinai saugomi policijos įstaigose“, – teigė Policijos departamentas.

Turėti ginklus Lietuvoje nuolat gyvenantiems Rusijos ir Baltarusijos piliečiams uždrausta Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) tuomečio pirmininko Lauryno Kasčiūno iniciatyva.

Politikas anksčiau teigė, kad Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pataisa leis užkardyti priešiškoms valstybėms palankių diversinių grupių formavimąsi ir veiklą.

Pernai balandį įsigaliojus šiai įstatymo redakcijai, Rusijos ir Baltarusijos piliečiams buvo suteikti vieni metai parduoti arba perduoti ginklus policijos įstaigai, kuri juos sunaikintų.

To nepadarius, ginklai iš asmenų yra paimami.

Autorius Dominykas Biržietis

[email protected], Lietuvos naujienų skyrius

Rodyti: