2024.05.27 13:04 |Kategorija:  Cover news with delay
Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

J. Stoltenbergas: Vakarų ribojimai naudoti ginklus smūgiams Rusijoje suriša Kyjivo rankas (papildytas)

papildymai visame tekste

Sofija, gegužės 27 d. (AFP-BNS). NATO vadovas Jensas Stoltenbergas pirmadienį pareiškė, kad Vakarų šalys turėtų persvarstyti apribojimus Ukrainai naudoti jų tiekiamą ginkluotę smūgiams Rusijos teritorijoje, nes tai trukdo Kyjivui apsiginti.

„Atėjo laikas apsvarstyti, ar būtų teisinga panaikinti kai kuriuos įvestus apribojimus, nes dabar matome, kad ypač Charkivo regione fronto linija ir pasienio linija daugiau ar mažiau sutampa“, – sakė J. Stoltenbergas, viešintis Bulgarijoje.

Jei Ukraina negali atakuoti karinių taikinių Rusijos teritorijoje, „tai suriša ukrainiečiams vieną ranką ant nugaros ir labai apsunkina jų gynybą“, kalbėjo jis.

Ukraina spaudžia savo rėmėjus Vakaruose, ypač Jungtines Valstijas, leisti jai jų tiekiama ilgesnio nuotolio ginkluote smogti taikiniams Rusijoje.

Vašingtonas ir kiti sąjungininkai to nenori, baimindamiesi, kad tai gali priartinti juos prie tiesioginio konflikto su Maskva.

J. Stoltenbergas sakė, kad „kai kurie sąjungininkai panaikino apribojimus, kad ukrainiečiai galėtų geriau gintis“, tačiau nedetalizavo.

„Akivaizdu, kad Ukraina turi teisę gintis, – teigė NATO generalinis sekretorius. – Savigyna apima ir teisę atakuoti teisėtus karinius taikinius Rusijos teritorijoje.“

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė

[email protected], Užsienio naujienų skyrius

Rodyti: