2024.05.27 18:04 |Kategorija:  Cover news with delay
Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Teismas „Ekologistikos“ vadovą J. Cicėną pripažino kaltu dėl gaisro Alytuje

Vilnius, gegužės 27 d. (BNS). Alytaus apylinkės teismas pirmadienį vadinamojoje Alytaus gaisro byloje „Ekologistika“ vadovui Juozui Cicėnui skyrė daugiau nei trejų metų laisvės atėmimo bausmę ją atidedant, iš jo ir dviejų įmonių priteisė per 6,6 mln. eurų žalos atlyginimo, baudų ir civilinių ieškinių.

J. Cicėnui bausmė atidėta dvejiems metams ir paskirtas įpareigojimas per šešis mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos dalyvauti elgesio pataisos programoje, neišvykti už gyvenamosios vietos miesto ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo.

„Ekologistikos“ vadovas nuteistas dėl sistemingo aplinkos apsaugos priežiūros ir naudojimo taisyklių pažeidimo, turto sunaikinimo dėl neatsargumo, apgaulingos apskaitos tvarkymo bei netikro dokumento pagaminimo ir panaudojimo.

„Ekologistikai“ ir kitai J.Cicėno vadovautai įmonei „Vivatrans“ skirtos po 500 tūkst. eurų baudos.

Teismas taip pat iš J. Cicėno ir jo vadovaujamų įmonių Aplinkos apsaugos departamentui priteisė 1,385 mln. eurų turtinei žalos atlyginimo, valstybės naudai – 4, 262 mln. eurų.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Kauno apygardos teismui, paduodant apeliacinį skundą per Alytaus apylinkės teismo Alytaus rūmus.

Gaisras Alytaus Pramonės rajone įsikūrusioje įmonėje „Ekologistika“ kilo 2019 metų spalio 16 dieną, ugniagesiai su ugnimi ir jos padariniais kovojo ilgiau nei savaitę.

Gaisro priežastis tyrę ekspertai konstatavo, kad tiksliai jų nustatyti nėra galimybės. Vis dėlto jie patvirtino tris galimas gaisro kilimo priežastis: elektros sistemų pažeidimai, technologinio proceso pažeidimai arba pašalinis atviros ugnies šaltinis.

Pagal taršos leidimą įmonės patalpose galėjo būti ne daugiau kaip 1,9 tūkst. tonų padangų. Gaisro dieną jų buvo daugiau nei 5 tūkst. tonų.

[email protected], Lietuvos naujienų skyrius

Rodyti: