2024.05.29 10:35 |Kategorija:  Cover news with delay
HANDOUT / AFP

Seulas: Šiaurės Korėja per sieną permetė propagandinių lankstinukų

Seulas, gegužės 29 d. (AFP-BNS). Šiaurės Korėja naktį į pasienio rajonus numetė, kaip įtariama, prieš Pietų Korėją nukreiptos propagandos lankstinukų, trečiadienį naujienų agentūrai AFP pranešė Pietų Korėjos kariuomenė. 

Be to, vienoje provincijoje buvo paskelbtas perspėjimas, raginantis gyventojus likti namuose.

Seulo Jungtinis štabų vadų komitetas pranešė, kad „Kiongi ir Kangvono pasienio teritorijoje buvo aptikti neatpažinti objektai, kurie, kaip manoma, yra Šiaurės Korėjos propagandiniai lankstinukai, ir kariuomenė imasi veiksmų“.

„Piliečiai turėtų susilaikyti nuo veiklų lauke, nesiliesti prie nežinomų objektų ir pranešti apie juos artimiausiai karinei bazei arba policijai“, – sakoma AFP atsiųstame pareiškime.

Vėlyvą antradienio vakarą Kiongi provincija išplatino perspėjimą gyventojams SMS žinute.

„Susilaikykite nuo veiklų lauke ir, kai pastebėsite [objektus iš Šiaurės Korėjos], praneškite apie juos karinėms bazėms“, – sakoma žinutėje.

Nors 1950–1953 metų Korėjos karas baigėsi paliaubomis, abi Korėjos techniškai tebekariauja ir jas skiria smarkiai įtvirtinta siena, įskaitant demilitarizuotąją zoną (DMZ).

Pietų Korėjos aktyvistai kartais paleidžia balionus su prieš Kim Jong Uno (Kim Čen Uno) režimą nukreiptais propagandiniais lankstinukais ir pinigais, skirtais žmonėms, gyvenantiems į šiaurę nuo sienos.

Pchenjaną jau seniai piktina tokios propagandos kampanijos, tikriausiai dėl nuogąstavimų, kad griežtai kontroliuojamoje visuomenėje išorinės informacijos srautas gali kelti grėsmę Kim Jong Uno režimui.

Sekmadienį Šiaurės Korėja pareiškime, kurį perdavė oficialioji Korėjos centrinė naujienų agentūra (KCNA), perspėjo, kad imsis atsakomųjų veiksmų.

„Taip pat bus imtasi atsakomųjų veiksmų prieš Korėjos Respubliką, kuri prie pasienio teritorijų dažnai barsto lankstinukus ir kitas šiukšles“, – pareiškime teigė gynybos viceministras Kim Kang Ilas (Kim Kang Iras), pavadindamas Pietų Korėją jos oficialiu pavadinimu.

„Netrukus pasienio teritorijose ir Korėjos Respublikos viduje bus išbarstytos makulatūros ir šiukšlių krūvos ir bus galima tiesiogiai pajusti, kiek pastangų prireiks joms pašalinti“, – sakė jis.

Šiaurės Korėja pirmadienį bandė iškelti į orbitą antrą savo žvalgybos palydovą, tačiau paleidimas baigėsi sprogimu netrukus po starto.

[email protected], Užsienio naujienų skyrius

Rodyti: