Seulas, rugpjūčio 5 d. (AFP-BNS). Šiaurės Korėja prie savo pietinės sienos dislokavo 250 balistinių raketų paleidimo įrenginių, pirmadienį pranešė valstybinė žiniasklaida.
Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas (Kim Čen Unas) šiuos ginklus pavadino „galingu brangiu kardu“ savo šalies suverenitetui ginti.
Per iškilmingą ceremoniją Pchenjene sekmadienį buvo pademonstruotos chaki spalvos mobilios raketų paleidimo sistemos, pranešė oficialioji Šiaurės Korėjos centrinė naujienų agentūra (KCNA).
Raketų paleidimo įrenginiai yra „modernus taktinis atakos ginklas“, nurodė KCNA, cituodama Kim Jong Uno kalbą.
Tai buvo pirmas kartas, kai Šiaurės Korėja paviešino ginklų perdavimo savo pasienio daliniams mastą, naujienų agentūrai AFP teigė Korėjos gynybos pramonės studijų asociacijos atstovas Han Kwon-hee (Han Kvonhi).
Kiekvienas paleidimo įrenginys skirtas keturioms raketoms, sakė Han Kwon-hee ir pridūrė, kad Pchenjano ginklų tiekimas Maskvai galėjo „sutrukdyti Šiaurės Korėjai iš tikrųjų pasigaminti 1 000 raketų“.
Abiejų Korėjų santykiai yra viename žemiausių taškų per pastaruosius metus, Šiaurės Korėjai intensyvinant ginklų bandymus ir siunčiant balionus su šiukšlėmis į Pietų Korėją.
Pietų Korėja į tai atsakė atnaujindama Šiaurės Korėjai skirtas propagandines transliacijas per garsiakalbius, sustabdydama įtampą mažinantį karinį susitarimą ir surengdama dideles kovinio šaudymo pratybas netoli bendros sienos.
Šiais metais branduolinį ginklą turinti Šiaurės Korėja paskelbė Pietų Korėją savo pagrindiniu priešu, atsisakė svarbiausių įtampą mažinančių susitarimų, sustiprino pasienio saugumą ir pagrasino karu dėl menkiausio teritorinio pažeidimo.
Kim Jong Unas pažymėjo, kad naujos ginkluotės pristatymas tuo metu, kai šalį nusiaubė potvyniai, yra „tvirtos mūsų partijos valios stiprinti gynybinius pajėgumus išraiška“.
Liepos pabaigoje šiaurinę Šiaurės Korėjos dalį nusiaubė smarkios liūtys. Pietų Korėjos žiniasklaida pranešė, kad galėjo žūti iki 1 500 žmonių.
Kim Jong Unas pridūrė, kad pranešimai apie potvynį esą yra Pietų Korėjos „šmeižto kampanija, kuria siekiama užtraukti mums gėdą ir suteršti“ Šiaurės Korėjos įvaizdį.
Šiaurės Korėja teigė, kad Šinidžu vietovėje, kuri, pasak Pchenjano, labiausiai nukentėjo nuo potvynio, aukų nebuvo.
Pchenjano teigimu, Šiaurės Korėjos ginkluotosios oro pajėgos išgelbėjo daugiau nei 5 tūkst. žmonių, o maždaug 4,2 tūkst. iš jų sraigtasparniais buvo išgelbėti „per kelias valandas“.
„Veiksminga žinia Jungtinėms Valstijoms“
Remiantis valstybinės naujienų agentūros KCNA paskelbtu pranešimu, Kim Jong Unas pabrėžė, kad šalis susiduria su „svarbiais strateginiais pokyčiais dėl JAV vadovaujamų aljansų transformacijos į branduolinius karinius blokus“, o dėl šios tendencijos, anot jo, reikia atnaujinti karinio atgrasymo priemones.
„Mūsų ginkluotųjų pajėgų galia (...) turi ir toliau didėti“, – pabrėžė Kim Jong Unas.
KCNA paskelbtose nuotraukose matyti mobiliųjų paleidimo įrenginių eilės, išdėstytos prieš tribūną, ant kurios kalbėjo Kim Jong Unas
Iš oro baliono, nudažyto kaip Šiaurės Korėjos vėliava, buvo demonstruojami transparantai su užrašais: „Pradėkime gynybos pramonės plėtros aukso amžių vadovaujant didžiajam draugui Kim (Jong Unui)!“
Nors tikėtina, kad Pchenjanas jau anksčiau buvo dislokavęs balistinių raketų paleidimo įrenginius prie savo pietinės sienos, Han Kwon-hee teigė, kad tai pirmas kartas, kai jis „mato tokias oficialias ataskaitas, kuriose išsamiai aprašomas ginklų perdavimo mastas“ kariniams daliniams regione.
Tai, kad buvo pagaminta tiek daug ginklų ir jie visi demonstruojami, rodo, kad šis renginys buvo „suplanuotas prieš kelis mėnesius“, AFP sakė Korėjos nacionalinio susivienijimo instituto Seule vyresnysis analitikas Hong Minas.
„Pagaminti 250 mobiliųjų paleidimo įrenginių reikia daug darbo jėgos ir kapitalo, o tai rodo, kad sekmadienį įvykęs renginys nebuvo surengtas per trumpą laiką“, – tvirtino jis.
„Panašu, kad Pchenjanas nusprendė, jog tokio į spektaklį panašaus renginio surengimas būtų veiksminga žinia Jungtinėms Valstijoms“, – pridūrė jis.
Tarp renginio dalyvių buvo ir Kim Jong Uno paauglė dukra Ju Ae (Džu Ae), kurią, kaip praėjusią savaitę pranešė Pietų Korėjos žvalgybos agentūra, tėvas ruošia tapti įpėdine.
Ju Ae, kurios tikslus amžius nenurodomas, vienoje KCNA nuotraukoje matoma plojanti už savo tėvo.
Nors Kim Jong Unas teigė, kad naująją ginklų sistemą suprojektavo pats, tikėtina, kad Šiaurės Korėja nukopijavo pirminę technologiją iš užsienio, pridūrė Hong Minas.
„Gali būti, kad Kim Jong Unas vadovavo modifikavimui naudodamas originalią technologiją“, – pridūrė jis.
[email protected], Užsienio naujienų skyrius
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
© Baltic News Service.
Visos teisės saugomos.