Tbilisis, spalio 2 d. (AFP-BNS). Sakartvelo prezidentė Salomė Zurabišvili atsisakė pasirašyti prieštaringai vertinamą įstatymo projektą, kurį teisių gynimo grupės ir Briuselis pasmerkė kaip ribojantį LGBTIQ asmenų teises, antradienį pranešė pareigūnai.
Valdančioji partija „Sakartvelo svajonė“ „šeimos vertybių“ įstatymo projektui pritarė praėjusį mėnesį. Tas balsavimas, kurį boikotavo opozicija, pakurstė įtampą prieš svarbius, spalio 26 dieną vyksiančius parlamento rinkimus.
„Prezidentė Zurabišvili atsisakė pasirašyti įstatymo projektą ir grąžino jį parlamentui, tačiau jo nevetavo“, – naujienų agentūrai AFP sakė prezidentūros atstovė spaudai Marika Bochoidzė.
Tikėtina, kad už ją įstatymą pasirašys parlamento pirmininkas Šalva Papuašvilis.
Priemonė atspindi Rusijos įstatymą, kuriuo Maskva naudojasi LGBTIQ teisėms varžyti, ir „yra susijęs su tos pačios lyties (asmenų) santykių ir incesto propagandos ribojimu švietimo įstaigose ir televizijos transliacijose“.
Sakartvelo įstatymu būtų uždrausti įvairūs lyties keitimo žingsniai, be to, gėjai ir translyčiai negalėtų įsivaikinti, būtų anuliuotos užsienyje sudarytos tos pačios lyties asmenų santuokos.
Teisių gynimo grupės taip pat sukritikavo formuluotes, kuriomis homoseksualūs santykiai gretinami su incestu.
Š. Papuašvilis sakė, kad šiomis priemonėmis siekiama „stiprinti nepilnamečių ir šeimos vertybių, kurios yra pagrįstos moters ir vyro sąjunga, apsaugos mechanizmus“.
Proeuropietiška S. Zurabišvili, kurios galios pagal šalies politinę santvarką yra ribotos, pastaraisiais metais vis labiau nesutaria su „Sakartvelo svajone“.
Neseniai Sakartvelas priėmė ir prieš nevyriausybines organizacijas nukreiptą įstatymą dėl „užsienio įtakos“. Tai išprovokavo savaites trukusius masinius antivyriausybinius protestus. Įstatymą taip pat pasmerkė Vakarai.
Briuselis ne kartą įspėjo, kad Sakartvelas savo įstatymais, neatitinkančiais Europos vertybių, nusigręžia nuo deklaruotų ambicijų įstoti į Europos Sąjungą.
Praėjusį mėnesį Briuselis sakė, kad dabar pasiūlytu įstatymu pakertamos pagrindinės kartvelų teisės, kad dėl jo gali didėti dalies gyventojų pasmerkimas gėdai ir diskriminacija.
Šių priemonių priėmimas rimtai atsilieptų Tbilisio integracijos į Europą keliui ir dar labiau padidintų įtampą tarp ES ir Sakartvelo, pridūrė blokas.
Redaktorė Rūta Androšiūnaitė
[email protected], Užsienio naujienų skyrius
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
© Baltic News Service.
Visos teisės saugomos.