2023.07.13 11:08 |Kategorija:  Cover news
Teodoras Biliūnas/BNS nuotr.

Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimai nutekintų NATO susitikimo duomenų (papildytas)

papildyta nuo 4-os pastraipos

Vilnius, liepos 13 d. (BNS). Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimai nutekintų duomenų, kai įsilaužėliai socialiniuose tinkluose ėmė skelbti informaciją, susijusią su NATO viršūnių susitikimo Vilniuje organizavimu.

„Lietuvos kriminalinės policijos biure pradėtas ikiteisminis tyrimas, bendradarbiaujama su visomis už kibernetinį saugumą atsakingomis institucijomis“, – BNS ketvirtadienį patvirtino Policijos departamentas.

„Šioje tyrimo stadijoje daugiau detalių neatskleidžiama“, – teigia policija.

Socialiniame tinkle „Telegram“ trečiadienį skelbta, kad įsilaužėliai, pasivadinę „Iš Rusijos su meile“, pasiekė neviešus NATO viršūnių susitikimo organizatorių duomenis apie renginio apsaugą, sužinojo už tai atsakingų pareigūnų pavardes, delegacijų judėjimo maršrutus, naudojamas saugumo sistemas ir panašiai.

Apie 30-yje paskelbtų dokumentų, kurių autentiškumo tarnybos kol kas nepatvirtino, nurodomi konkretūs viešbučiai, kur apsistojo valstybių vadovai ir delegacijos, atvykimo į oro uostus laikai, vadovų apsaugos darbuotojų vardai ir pavardės, jų ginklų tipai, ryšio priemonių specifikacijos.

Paviešintos ir policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ snaiperių pavardės, skelbiami saugumo grupės posėdžių rengiantis viršūnių susitikimui protokolai, tuo metu planuoti sprendimai dėl oro erdvės, eismo, Rusijos ir Baltarusijos tranzito ribojimų.

Valstybės saugumo departamentas trečiadienį pranešė tiriantis incidentą.

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas ketvirtadienį ryte teigė, kad nutekinimas renginio nesutrukdė, tokia ataka buvo tikėtina, o paviešinti duomenys nėra slapta NATO informacija.

Autorė Austėja Masiokaitė-Liubinienė

[email protected], +370 645 093 86, Lietuvos naujienų skyrius

Rodyti: