Vilnius, lapkričio 6 d. (BNS). Partijos „Nemuno aušra pirmininkas Remigijus Žemaitaitis neatmeta, kad siektų ministro portfelio, jei jo vadovaujama politinė jėga dalyvautų valdančiojoje centro kairės koalicijoje.
„Natūralu, kad kiekviena partija ir kiekvienas partijos narys tikisi, kad jos lyderis gali dalyvauti Vyriausybėje, palaukite ir pamatysite, dar turite tris savaites“, – trečiadienį po susitikimo su Seimo rinkimus laimėjusiais socialdemokratais sakė politikas.
Kita vertus, jis atmetė, jog galėtų pretenduoti į Seimo pirmininko pareigas.
„Žemaitaitis tikrai negalėtų tapti Seimo pirmininku, žinant, kad mano dar yra byla ir žinant, kad tarptautinėje bendruomenėje kai kurie asmenys nori primesti klišę, kad Žemaitaitis yra blogis“, – teigė jis.
Konstitucinis Teismas dėl antisemitinių pasisakymų R. Žemaitaitį yra pripažinęs sulaužius priesaiką ir šiurkščiai pažeidus Konstituciją.
Be to, teismas nagrinėja baudžiamąją bylą, kurioje politikas kaltinamas viešu tyčiojimusi, žmonių grupės niekinimu ir neapykantos skatinimu prieš žydų tautybės žmones.
Partijos „Nemuno aušra“ lyderis tikisi ketvirtadienį sužinoti socialdemokratų apsisprendimą, ar jo partija kviečiama formuoti valdančiąją daugumą.
„Mes parodėme, kur gali būti mūsų sąlyčio taškai. Jeigu jie po rytojaus pakvies prisijungti prie valdančiosios koalicijos, mūsų prezidiumas penktadienį turės diskutuoti“, – trečiadienį žurnalistams sakė R. Žemaitaitis.
Ketvirtadienio rytą numatytas Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) derybininkų susitikimas su Liberalų sąjūdžio vadovybe.
Paklaustas, ar turi lūkestį sulaukti kvietimo į koaliciją, R. Žemaitaitis sakė: „Sigutis Jačėnas (buvęs žaidimo „Teleloto“ vedėjas – BNS) šaukdavo: „Aukso puodas“, jeigu prisimenate. Palaukime rytojaus, ką Sigutis Jačėnas pasakys Barboros gatvėje.“
LSDP būstinė įsikūrusi Barboros Radvilaitės gatvėje Vilniuje.
R. Žemaitaitis sakė, kad „aušriečiai“ buvo apsisprendę remti Vilijos Blinkevičiūtės kandidatūrą į premjero postą, tačiau socialdemokratams nusprendus siūlyti Gintautą Palucką, „Nemuno aušra“ dėl palaikymo dar nėra priėmusi sprendimo.
„Socialdemokratai rytoj apsuks derybinį ratą, susėsime, pašnekėsime, tada galėsiu drąsiai dalyvauti mūsų prezidiumo ir valdybos posėdyje ir paprašyti palaikymo“, – sakė R. Žemaitaitis.
Jis žadėjo šią savaitę pranešti ir sprendimą dėl palaikymo daugumai, jei socdemai galiausiai nuspręstų nekvieti „aušriečių“ į koaliciją.
„Mes turėsime penktadienį (...) naujai išrinkti Seimo nariai tokį trumpą pasišnekėjimą, tada mes priimsime (sprendimą – BNS) ir jus informuosime“, – kalbėjo „Nemuno aušros“ lyderis.
Jis teigė, kad prisijungusi prie koalicijos „Nemuno aušra“ galėtų pretenduoti į tris ar keturias ministerijas, turi stiprius kandidatus į Žemės ūkio, Aplinkos, Teisingumo, Socialinės apsaugos ir darbo, Sveikatos apsaugos, Vidaus reikalų ministerijas.
Seimo rinkimus laimėjusi Lietuvos socialdemokratų partija iš pradžių nekvietė „Nemuno Aušros“ prisidėti formuojant valdančiąją daugumą, kvietimo sulaukė tik Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Tačiau spalio 30 dieną partijos prezidiumas nusprendė išplėsti partijų, kurias kviečia konsultacijoms dėl koalicijos, sąrašą. Tarp jų dar pateko liberalai ir „Nemuno aušra“.
LSDP naujame Seime užsitikrino 52 mandatus. Antra liko Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai su 28 mandatais, trečia – partija „Nemuno aušra“ su 20 mandatų.
Dar 14 mandatų gavo Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“, 12 mandatų – Liberalų sąjūdis, aštuonis mandatus užsitikrino Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, tris – Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga, po vieną mandatą – Nacionalinis susivienijimas ir partija „Laisvė ir teisingumas“. Į Seimą pateko ir du save išsikėlę politikai.
Autoriai: Jūratė Skėrytė, Vilmantas Venckūnas
[email protected], Lietuvos naujienų skyrius
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
© Baltic News Service.
Visos teisės saugomos.