2021.06.25 11:08 |Kategorija:  Cover news with delay
BNS nuotr.

Neveikia Seimo tinklapis, vidinės informacinės sistemos (papildytas)

papildyta R. Rainio komentaru, naujos 5-7 pastraipos

Vilnius, birželio 25 d. (BNS). Nuo penktadienio ryto neveikia Seimo tinklapis, vieša dokumentų paieška, vidinės informacinės sistemos, manoma, kad tai nutiko dėl elektros trikdžių.

„Mūsų specialistai sako, kad greičiausiai dėl elektros trikdžių nutiko ši situacija – tiesiog atsijungė linija, palaikanti mūsų sistemas. Neveikia nei vidinės sistemos, nei svetainė“, – BNS sakė Seimo atstovė spaudai Justė Radzevičiūtė-Laugalienė.

„Tikimės, kad per šiandien pavyks viską sutvarkyti“, – pridūrė ji.

Seimo atstovė taip pat sakė, kad iki pietų specialistai turėtų pateikti išsamesnės informacijos, dėl ko sutriko Seimo tinklapio ir kitų sistema veikla.

Nacionalinio kibernetinio saugumo centro vadovas Rytis Rainys BNS teigė, kad centras informacijos apie incidentą neturi.

„Kibernetinės atakos požymių nėra, apie tai informacijos neturime, greičiausiai tai nutiko dėl elektros sutrikimo, mes dar patys tikslinamės tai su Seimo kanceliarija“, – teigė R. Rainys.

Jo teigimu, elektros sutrikimų penktadienio naktį būta ir daugiau, todėl greičiausiai Seimo sistemos neveikia dėl šios priežasties.

Autorius Ramūnas Jakubauskas

[email protected], +370 5 205 85 31, Lietuvos naujienų skyrius

Rodyti: