2021.07.11 19:24 |Kategorija:  Cover news with delay
BNS nuotr.

G. Landsbergis siūlo naujas ES sankcijas Baltarusijai dėl migracijos krizės kurstymo

Vilnius, liepos 11 d. (BNS). Lietuva siūlo naujas Europos Sąjungos (ES) sankcijas Baltarusijai dėl jos vaidmens kurstant migracijos krizę, sekmadienį BNS patvirtino Užsienio reikalų ministerija.

Ministras Gabrielius Landsbergis sekmadienį vakare pristatys šį siūlymą Šiaurės ir Baltijos šalių kolegoms Briuselyje, su kuriais susitinka aptarti pozicijų prieš pirmadienį vyksiantį ES užsienio reikalų ministrų posėdį.

„Naudoti migraciją kaip ginklą prieš ES šalis yra dar ciniškiau, negu „Ryanair“ lėktuvo užgrobimas. Esu tikras, kad Šiaurės ir Baltijos šalių kolegos pritars, jog režimai, naudojantys migrantus kaip hibridinės atakos ginklą, turi sulaukti skaudaus vieningo ES atsako“, – BNS perduotame komentare sakė G. Landsbergis.

„Mūsų politika turi apskritai atgrasyti autoritarinius režimus naudoti žmones kaip įrankį politiniam šantažui visos ES atžvilgiu. Taigi, tikimės Šiaurės ir Baltijos šalių kolegų palaikymo tolesnėms sankcijomis prieš Baltarusijos režimą – dėl jų kalbėsime jau rytoj Užsienio reikalų taryboje Briuselyje“, – pridūrė jis.

Konkrečių siūlomų sankcijų ministras neįvardijo.

Naujas sankcijas Baltarusijai Lietuva siūlo ES neseniai sutarus dėl sektorinių sankcijų šaliai paketo. Jis buvo patvirtintas Baltarusijai gegužę nukreipus į Vilnių skridusį „Ryanair“ lėktuvą į Minską ir sulaikius juo skridusį opozicijos tinklaraštininką Ramaną Pratasevičių bei jo merginą Sofiją Sapegą.

ES taip pat įvedė Baltarusijai įvairių kitokių sankcijų, reaguodama į Aliaksandro Lukašenkos režimo susidorojimą su šalies opozicija po pernykščių prezidento rinkimų.

Santykiams su Baltarusija prastėjant, per šią šalį į Lietuvą pradėjo vykti rekordinis kiekis nelegalių migrantų.

Iš viso šiemet pasienyje su Baltarusija Lietuvos pareigūnai sulaikė 1634 migrantus – 20 kartų daugiau nei pernai. Daugelis jų yra iš Artimųjų Rytų ir Afrikos šalių.

Minskas tvirtina migrantų Baltarusijos teritorijoje nebestabdantis dėl ES sankcijų.

Autorius Saulius Jakučionis

[email protected], +370 5 205 85 10, Lietuvos naujienų skyrius

Rodyti: