2022.09.23 11:56 |Kategorija:  Cover news with delay

Lietuvos–Baltarusijos pasienyje toliau auga vilkikų eilės (papildytas)

naujos 2-3 pastraipos

Vilnius, rugsėjo 23 d. (BNS Plius). Lietuvos pasienyje su Baltarusija toliau auga vilkikų eilės, kai kuriuose pasienio kontrolės punktuose laukiančiųjų skaičius perkopė tris šimtus.

Pasak valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovo spaudai Giedriaus Mišučio, pasienio punktuose automobilių eilės formuojasi dėl padidėjusio transporto srauto ir sulėtėjusio pralaidumo iš Baltarusijos pusės.

„Pagrindinė priežastis yra padidėjimas srauto, daugiau iš Lietuvos vilkikų važiuoja, tai visuose punktuose jaučiama, be to, Baltarusijos pasieniečiai ne visada susitvarko su tokiu srautu, o Lietuvoje dėl sankcijų taip pat yra sugriežtėjusi patikra. Dalis vilkikų taip pat atvyksta iš Baltarusijos-Lenkijos pasienio“, – BNS penktadienį sakė jis.

Lietuvos pasienio kontrolės punktų direkcijos duomenimis, Medininkų punkte penktadienio rytą patikros laukė 337 vilkikai (ketvirtadienio rytą – 285 vilkikai), Šalčininkuose – 233 vilkikai (ketvirtadienio rytą – 208 vilkikai). Medininkuose įvažiavimo į Baltarusiją vairuotojams tenka laukti apie 33 valandas, Šalčininkuose – apie 22 valandas.

Raigardo punkte laukia 340 vilkikų (ketvirtadienio rytą – taip pat 290 vilkikų), kuriems eilėje teks stovėti 35 valandas. Lavoriškių punkte eilėje – 120 vilkikų (120 vilkikų), jiems patikros reikės laukti 12 valandų. 

Įvažiavimo į Rusijos Karaliaučiaus sritį Kybartų punkte laukia 18 vilkikų (ketvirtadienio rytą stovėjo 23 vilkikai), kuriems teks stovėti apie 2 valandas.

Baltarusijos valstybinio pasienio komiteto duomenimis, Pervalko punkte laukia apie 50 vilkikų, Kamieny Loho – 60 vilkikų, Benekainių – 20 vilkikų, Kotlovkos – 20 vilkikų. Vizdžių punkte eilių nėra.

Važiuojant iš Baltarusijos į Lenkiją Berastavicos punkte stovi apie 410 vilkikų, Kazlovičių punkte eilių nėra. Važiuojant iš Baltarusijos į Latviją Urbanuose stovi 40 vilkikų.

[email protected], BNS Plius redakcija

[email protected], +370 5 205 85 11, Verslo naujienų skyrius

Rodyti: