2023.09.18 16:17 |Kategorija:  Cover news with delay
REUTERS-Scanpix nuotr.

JAV patvirtino vykstant apsikeitimą kaliniais su Iranu (atnaujintas)

Vašingtonas, rugsėjo 18 d. (AP-AFP-BNS). Jungtinės Valstijos pirmadienį patvirtino apsikeitimą kaliniais su Iranu ir pranešė, kad prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) suteikė malonę penkiems iraniečiams, kalintiems arba laukusiems teismo už nesmurtinius nusikaltimus.

Vienas JAV pareigūnas sakė, kad J. Bidenas, žengdamas šį politiškai rizikingą žingsnį, taip pat įves naujas sankcijas Irano žvalgybos ministerijai ir buvusiam prezidentui Mahmoudui Ahmadinejadui (Mahmudui Ahmadinedžadui).

Irano žiniasklaida savo ruožtu pranešė, kad du iš penkių iraniečių, kuriuos Jungtinės Valstijos paleido, pirmadienį atvyko į Katarą.

„Mehrdadas Moeinas Ansari (Mehrdadas Moeinas Ansaris) ir Reza Sarhangpouras (Reza Sarhangpuras), kurie buvo paleisti per JAV ir Irano apsikeitimą kaliniais ir planavo vykti į Iraną, atvyko į Dohą“, – pranešė naujienų agentūra „Tasnim“.

Apie padėtį informuotas šaltinis naujienų agentūrai AFP kiek anksčiau sakė, kad Kataro lėktuvas su penkiais Irane sulaikytais JAV piliečiais išskrido į Dohą.

„Kataro lėktuvas išskrido su penkiais kaliniais ir dviem giminaičiais, lydimais Kataro ambasadoriaus“, – sakė informuotas šaltinis, kalbėjęs su anonimiškumo sąlyga.

Naujienų agentūrai AP išanalizavus skrydžių sekimo duomenis matyti, kad „Qatar Airways“ lėktuvas pakilo iš Teherano Mehrabado tarptautiniamo oro uosto, kuris ir anksčiau buvo naudojamas mainams.

Irano valstybinė žiniasklaida netrukus pranešė, kad orlaivis išvyko iš Teherano.

Anksčiau pranešta, kad JAV sąjungininko Seulo ilgai įšaldytos Irano lėšos, iš viso 6 mlrd. dolerių (5,63 mlrd. eurų), buvo pervestos į Kataro banko sąskaitas, siekiant sudaryti sąlygas JAV ir Irano apsikeitimui kaliniais.

Pagal susitarimą, kurį anksčiau patvirtino Vašingtonas ir Teheranas, Iranas paleis penkis sulaikytus JAV piliečius. Teheranas nurodė, kad Vašingtonas taip pat paleis penkis iraniečius.

Praėjusią savaitę Baltieji rūmai paneigė, kad Irano lėšų atblokavimas yra išpirka.

Prezidento Joe Bideno (Džo Baideno) administracija tvirtino, kad Iranui bus leista pinigus naudoti tik maistui, vaistams ir kitoms humanitarinėms prekėms pirkti.

[email protected], Užsienio naujienų skyrius

Rodyti: