2023.11.21 07:27 |Kategorija:  Cover news with delay
REUTERS-Scanpix nuotr.

„Hamas“ lyderis: priartėta prie paliaubų susitarimo su Izraeliu

Doha, lapkričio 21 d. (AFP-BNS). Palestiniečių islamistų grupuotės „Hamas“ vadovas Ismailas Haniyeh (Ismailas Hanijė) antradienį sakė, kad jo organizacija artėja prie paliaubų susitarimo su Izraeliu.

„Esame priartėję prie susitarimo dėl paliaubų“, – sakė I. Haniyeh. Jo žodžiai cituojami pranešime platformoje „Telegram“.

Per derybas stengiamasi pasiekti, kad „Hamas“ paleistų maždaug 240 įkaitų, daugiausia izraeliečių, pagrobtų spalio 7 dieną per kruviniausią išpuolį Izraelio valstybės istorijoje, kai buvo išžudyta maždaug 1,2 tūkst. žmonių, daugiausia civilių.

Atsakydamas į tai Izraelis vykdo bombardavimo kampaniją ir sausumos puolimą Gazos Ruože, pažadėjęs sunaikinti „Hamas“ ir užtikrinti įkaitų paleidimą.

Kaip teigia „Hamas“ valdomo Gazos Ruožo vyriausybė, per karą jau žuvo daugiau kaip 13,3 tūkst. žmonių, įskaitant tūkstančius vaikų.

Vyksta intensyvios derybos dėl ugnies nutraukimo; joms tarpininkauja Kataras, kur yra įsikūręs „Hamas“ politinis biuras ir pats I. Haniyeh.

Kataro premjeras sekmadienį sakė, kad susitarimas dėl dalies įkaitų paleidimo mainais į laikiną ugnies nutraukimą dabar priklauso tik nuo antraeilių praktinių klausimų.

JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) pirmadienį pareiškė tikįs, kad esama arti susitarimo dėl įkaitų išlaisvinimo Gazos Ruože.

[email protected], Užsienio naujienų skyrius

Rodyti: