2023.11.21 10:58 |Kategorija:  Cover news with delay
AFP-Scanpix nuotr.

V. Zelenskis: Maidano protestai prieš dešimtmetį buvo pirmoji šiandieninio karo pergalė (papildytas)

papildymai visame tekste

Kyjivas, lapkričio 21 d. (AFP-BNS). Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis antradienį susiejo istorinius prodemokratinius protestus Kyjive prieš dešimtmetį su Maskvos plataus masto invazija į jo šalį, o demonstracijas Maidano aikštėje pavadino pirmąja pergale kare su Rusija.

Proeuropietiškų protestų judėjimas, kurio metu per smurtinius susirėmimus su saugumo pajėgomis sostinėje žuvo apie 100 civilių, galiausiai lėmė Kremliaus remiamo prezidento Viktoro Janukovyčiaus nuvertimą.

„Įvyko pirmoji šiandieninio karo pergalė. Pergalė prieš abejingumą. Drąsos pergalė. Orumo revoliucijos pergalė“, – sakoma V. Zelenskio pareiškime, skirtame kelis mėnesius trukusio protesto judėjimo 10-osioms metinėms paminėti.

Maidano protestai kilo 2013 metų pabaigoje, kai V. Janukovyčius atsisakė asociacijos susitarimo su Europos Sąjunga. Vėliau kilo karas su prorusiškais Rytų Ukrainos separatistais, o Rusija aneksavo Krymą.

V. Zelenskis gyrė savo šalies pažangą siekiant narystės Europos Sąjungoje nuo Rusijos pajėgų įsiveržimo praėjusių metų vasarį.

„Metai po metų, žingsnis po žingsnio, darome viską, kad mūsų žvaigždė šviestų ES vėliavos žvaigždžių rate, kuris simbolizuoja Europos tautų vienybę. Ukrainos žvaigždė“, – sakė jis.

Europos Komisija anksčiau šį mėnesį rekomendavo pradėti oficialias derybas dėl narystės su Ukraina ir Moldova ir pasiūlė valstybėms narėms suteikti Sakartvelui kandidatės statusą.

[email protected], Užsienio naujienų skyrius

Rodyti: