2022.08.18 16:10 |Kategorija:  Cover news
BNS nuotr.

D. Kreivys: Vyriausybė skirs dalines kompensacijas „Perlas Energijos“ klientams (dar papildytas)

nauja 4 pastraipa, papildyta 6 pastraipa

Vilnius, rugpjūčio 18 d. (BNS). Energetikos ministras Dainius Kreivys sako, kad Vyriausybė skirs dalines kompensacijas nepriklausomos elektros tiekėjos „Perlas Energija“ klientams, pastarajai pranešus apie veiklos stabdymą. Ministras taip pat pabrėžė neigiamai vertinantis tokį įmonės veiksmą. 

„Pirmo ir antro etapo „Perlas Energijos“ vartotojai gali pasirinkti kitą elektros tiekėją, tą turėtų padaryti iki rugsėjo 1 dienos, jei nepasirinks, šiems klientams iki spalio 1 dienos bus tiekiama elektra iš garantinio tiekimo laikinai ir nuo rugsėjo iki spalio 1 dienos jiems bus tiekiama elektra už kainą, kuri yra artima visuomeniniam tiekimui“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė D. Kreivys.

„Skirtumą tarp garantinio ir visuomeninio tiekimo kainos šiems vartotojams tuo laikotarpiu kompensuos Vyriausybė“, – pridūrė jis.   

Ministro atstovė Vita Ramanauskaitė BNS sakė, kad kol kas nėra skaičiavimų, kiek kompensacijoms reikės pinigų.

Visuomeninio tiekimo kaina antrąjį šių metų pusmetį siekia 33 centus už kWh, o su valstybės kompensacija – 24 centus. Garantinio tiekimo kaina priklauso nuo elektros kainos biržoje – šį mėnesį ji svyravo nuo 39 iki 82 centų už kWh, prie jos dar pridedamas 25 proc. ESO priedas.  

Pasak D. Kreivio, priėmus  Elektros energetikos įstatymo pataisas, pirmojo ir antrojo etapo rinkos liberalizavimo etapo vartotojai – „Perlas Energijos“ klientai – nuo spalio 1 dienos iki Naujųjų metų gaus elektrą iš visuomeninio tiekėjo „Ignitis“. Per tą laiką jie galės pasirinkti nepriklausomą tiekėją. 

Jis pabrėžė, kad visiems „Perlas Energijos“ klientams elektros tiekimas nebus nutrauktas. Pasak D. Kreivio, trečiojo etapo vartotojai – įmonės klientai – iki rugpjūčio pabaigos turi arba pasirinkti kitą tiekėją, arba grįžti į visuomeninį tiekimą iki šio etapo pabaigos, kuris turėtų būti atidėtas mažiausiai metams.

Ministras taip pat pabrėžė neigiamai vertinantis įmonės sprendimą stabdyti veiklą.  

„Bendrovės „Perlas Energija“ sprendimą vertinu labai neigiamai, nes tokiu būdu bendrovė savo verslo riziką perkelia ant valstybės ir visuomenės pečių. Tai yra nepriimtina“, – kalbėjo D. Kreivys. 

„Perlas Energijos“ vadovas Vilius Juraitis ketvirtadienį pranešė, kad elektrą klientams ji tieks iki rugpjūčio 31 dienos, o naują tiekėją jie turi pasirinkti iki rugpjūčio 28 dienos. V. Juraičio teigimu, „Perlas Energija“ jiems kompensuos kainų skirtumą, jeigu pagal naujas sutartis elektra bus brangesnė.

Jis garantavo, kad kompensacijas gaus ir tie klientai, kurie sutartis su „Perlas Energija“ nutraukė iš karto po to, kai įmonė  prieš dvi savaites panešė vienašališkai nutraukianti fiksuotos kainos sutartis, jeigu jose buvo nurodytas kainos galiojimo terminas. 

Kokios tiksliai sumos reikės kompensacijoms, V. Juraitis negalėjo įvardinti, tačiau naujas sutartis su kitais tiekėjais pasirašiusiems vartotojams kaina iki metų pabaigos, anot jo, turėtų išlikti tokia, kokia užfiksuota sutartyje su „Perlas Energija“, o skirtumą padengs bendrovė.

Anot jo, kompensavimo tvarka bus derinama su Vartotojų teisių apsaugos ir Valstybine energetikos reguliavimo tarybomis, jeigu reikės – ir Energetikos ministerija. 

Ministras D. Kreivys, be to, sakė, kad kiti du mažesni nepriklausomi elektros tiekėjai teikia elektrą rinkos sąlygomis ir tokia padėtis, kaip su „Perlas Energija“ nenutiks. 

Autorė Erika Alonderytė

Redaktorė Roma Pakėnienė

[email protected], +370 5 205 85 11, Verslo naujienų skyrius

Rodyti: 
 
 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

 

Naujienų srautas

Neprisijungusiems naujienos rodomos su 1 val. pavėlavimu.
 

Trečiadienis, birželio 19

2024.06.19 20:49
Lietuvos politika 2024.06.19 20:49
2024.06.19 19:37
Užsienio naujienos 2024.06.19 19:37
2024.06.19 19:26
Užsienio naujienos 2024.06.19 19:26
2024.06.19 15:26
Užsienio naujienos 2024.06.19 15:26