2023.06.05 17:14 |Kategorija:  Cover news

Projektas dėl pirmalaikių Seimo rinkimų bus teikiamas antradienį – G. Landsbergis (dar papildytas) (nuotraukos)

naujos 7–10 ir 13 pastraipos

Vilnius, birželio 5 d. (BNS). Nutarimo projektas dėl pirmalaikių Seimo rinkimų bus pateiktas antradienį, po Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) prezidiumo posėdžio pirmadienį pranešė konservatorių pirmininkas.

„Sutarta, kad vykdant praėjusio prezidiumo sprendimą nedelsiant registruoti, tai tas nedelsiant bus jau rytojaus posėdis“, – pirmadienį po partijos prezidiumo posėdžio informavo G. Landsbergis.

Jis taip pat patvirtino, kad nurodymo partiečiams balsuoti už pirmalaikius rinkimus nėra.

„Privalomumo jokio nėra, mano pozicija išlieka tokia pati – tai yra kiekvieno Seimo nario apsisprendimo teisė, nuspręsti, kaip jis mato situaciją“, – žurnalistams sakė G. Landsbergis.

Konservatorių lyderis pripažino, kad partijos narių nuomonės dėl pirmalaikių rinkimų išsiskyrė, jis nesiėmė prognozuoti ir balsavimo rezultato antradienį. Pasak G. Landsbergio, gali būti, kad nutarimas bus atmestas jau per pateikimo stadiją.

„Žmonės skirtingai vertina situaciją, ypatingai tie, kurie tolėliau nuo politinio gyvenimo šiandieninio, jų gal kitoks vertinimas, tiems, kurie sėdi už vairo, kitaip atrodo situacija. Mes turėjom progą tuos argumentus išdėstyti, bet nesiekėm, kad visi žūtbūt turime išeiti sutarę“, – kalbėjo G. Landsbergis.

Jis teigė, kad koalicijos partnerių atskirai nebus prašoma palaikyti pirmalaikių rinkimų idėją, nes tokio reikalavimo nesuformuluota ir konservatoriams.

„Dėl kokio nors jų palaikymo, įsipareigojimų tikrai kabos nėra, nes jei aš to klausimo nekeliu savo paties bendruomenei, akivaizdu, kad negalėčiau kelti koalicijos partneriams. Tai yra kiekvieno Seimo nario sąžinės reikalas, kaip jis rytoj balsuoja ir kiekvienas rytoj apsispręsim“, – kalbėjo G. Landsbergis.

Balsavimą dėl pirmalaikių rinkimų jis taip pat vadino egzaminu, per kurį politinė sistema pasakys, ar ji „vertina save kaip sveiką organizmą“.

„Politinė sistema turi atsakyti, ar ji vertina save kaip sveiką organizmą, ir tų įstatymų pakeitimų pakanka, ir klausimas yra uždarytas. Iš esmės Seimo sprendimas neorganizuoti pirmalaikių rinkimų reiškia, kad mums viskas tinka, kaip dabar yra, arba (kitu atveju – BNS) reikia mums gauti mandatą iš naujo iš rinkėjų“, – sakė partijos pirmininkas.

Pasak jo, po savaitės konservatoriai vėl rinksis į prezidiumą, aptarti situacijos ir tolesnių žingsnių.

„Nestatom vežimo prieš patys žinot ką, sutarėme, kad grįžtam kalbėtis toliau į prezidiumą, greičiausiai po savaitės, kad kitus žingsnius nuosekliai dėliotumėm, pirmas yra balsavimas (dėl pirmalaikių rinkimų – BNS)“, – teigė TS-LKD vadovas.

Pirmalaikiams rinkimams paskelbti Seime reikia surinkti ne mažiau kaip 85 parlamentarų palaikymą. Kol kas sprendimą bet kokiu atveju palaikyti šį siūlymą yra priėmė opoziciniai „valstiečiai“, Seime turintys 19 atstovų.

Valdantieji konservatoriai prieš dvi savaites registravo nutarimo projektą dėl pirmalaikių Seimo rinkimų rugsėjo 10 dieną, argumentuodami būtinybe perkrauti politinę sistemą.

Tokį sprendimą TS-LKD prezidiumas priėmė reaguodamas į žiniasklaidos tyrimus dėl savivaldos politikų galimo piktnaudžiavimo jiems skiriamomis išmokomis.

Premjerė Ingrida Šimonytė yra paskelbusi, kad tuo atveju, jei nebus pritarta pirmalaikiams rinkimams, ji atsistatydins. Tai reikštų ir visos Vyriausybės atsistatydinimą.

Autoriai: Augustas Stankevičius, Milena Andrukaitytė

Šį pranešimą iliustruojančią BNS Foto komandos parengtą fotogaleriją galite atsidaryti paspaudę nuorodą: https://www.bns.lt/nuotraukos/2121

[email protected], +370 5 239 64 16, Lietuvos naujienų skyrius

Rodyti: 
 
 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

 

Naujienų srautas

Neprisijungusiems naujienos rodomos su 1 val. pavėlavimu.
 

Trečiadienis, birželio 19

2024.06.19 20:49
Lietuvos politika 2024.06.19 20:49
2024.06.19 19:37
Užsienio naujienos 2024.06.19 19:37
2024.06.19 19:26
Užsienio naujienos 2024.06.19 19:26
2024.06.19 15:26
Užsienio naujienos 2024.06.19 15:26